28°C
ANKARA HAVA DURUMU28°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN 08502207021

Bizden Haberler

mahyader

MAHKUM VE MAHKUM YAKINLARI DERNEĞİ KURULDU

- +

Mahkûm ve Mahkûm Yakınları Yardımlaşma Derneği (Mahyader) kuruldu. Derneğin Kurucu Genel Başkanlığına ise Funda Yıldırım seçildi.

Kurulan derneğin genel başkan yardımcımcılığına ilhan Demirel, kurucu genel başkan yardımcılığına Ali Demirkaynak, kurucu genel başkan yardımcılığına Barış Duyu ve teşkilat başkanlığına ise  Yılmaz Gülümser getirildi. Mahküm yakınlarının desteğiyle kurulan dernekte mahkum ve mahküm yakınlarına destek olacaklarını belirten  başkan Funda Yıldırım, ‘Derneğimiz 7 kişiden oluşuyor. Merkezi İstanbul’da ve birçok ilde de temsilcilik olarak devam edecektir’dedi.

FUNDA YILDIRIM KİMDİR

MAHYADER Genel Başkanı Funda YILDIRIM,  22 Mart 1981. Diyarbakır doğumlu. İlk ve Ortaokulu Diyarbakır Ali emiri ilköğretim okulunda okudu. Ziya Gökalp lisesinin süper lise bölümün de hazırlık bölümü okuduktan sonra Antalya Bahaeddin Güney Anadolu lisesinde lise eğitime devam etti. Anadolu üniversitesi sosyoloji okudu.16 yaşında atılmış olduğu iş hayatında ilk deneyimi gazetecilik oldu. Çok sevdiği Diyarbakırlı gazeteci Mahmut Üründül sayesinde mesleğe adım attı. İmparator gazetesinde Antalya muhabiri olarak çalıştı. Daha sonra Gölcük Haber gazetesinde editör, sonrasında da 2004/2005 yıllarında Bizim Kocaeli gazetesinde Gölcük Karamürsel şube şefi olarak çalıştı. Uzun bir süre Yapmış olduğu gazetecilik hayati halen Türkiye polis gazetesinde Türkiye Temsilcisi olarak devam etmektedir.

SON POSTA GAZETESİNE TEŞEKKÜR EDERİZ MAH-YA-DER 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.