28°C
ANKARA HAVA DURUMU28°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN 08502207021

Duyurular

mahyader

Funda Yıldırım Kimdir?

- +

Mahyader Genel Başkanı Funda YILDIRIM 22 Mart 1981 Diyarbakır doğumlu. İlk ve Ortaokulu Diyarbakır Ali emiri ilköğretim okulunda okudu. Ziya Gökalp lisesinin süper lise bölümün de hazırlık bölümü okuduktan sonra Antalya Bahaeddin Güney Anadolu lisesinde lise eğitime devam etti. Anadolu üniversitesi sosyoloji okudu.

16 yaşında atılmış olduğu iş hayatında ilk deneyimi gazetecilik oldu. Çok sevdiği Diyarbakırlı gazeteci Mahmut Üründül sayesinde mesleğe adım attı. İmparator gazetesinde Antalya muhabiri olarak çalıştı. Daha sonra Gölcük Haber gazetesinde editör, sonrasında da 2004/2005 yıllarında Bizim Kocaeli gazetesinde Gölcük Karamürsel şube şefi olarak çalıştı. Uzun bir süre Yapmış olduğu gazetecilik hayati halen Türkiye polis gazetesinde Türkiye Temsilcisi olarak devam etmektedir.

Uluslararası Kadın ve çocuk hakları derneğinde aktif kurucudur.

Mahkûm ve Mahkûm yakınları derneği kurmak çevresinde çok fazla kader mahkumu olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkmıştır. Suç işlemenin bir kader olarak benimsenmemesi gerektiğini savunur. Bir sosyal medya hesabından kendisine gelen bir mesajla başladı ilk adım. Mesajda cezaevinden istekler gelmişti. Çoğunlukla seccade Kuran i Kerim isteğiydi. üstüne demir kilitli kapılar kapanan insanlara ve dışarda onları beklerken muhtaç duruma düşen ailelere yardım edilmesi gerektiğini düşündü.

Mah-Ya-Der Eylül 2020 de resmi olarak kuruldu. Kuruluş amacı mahkumlara ve Mahkum yakınlarına destekte bulunmaktır.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.