18°C
ANKARA HAVA DURUMU18°C Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN 08502207021

Bizden Haberler

mahyader

Asil Kan Okur Yorumları

- +

“Metin şahane!”

TARİH BİLİMCİ + ÜST DÜZEY DEVLET ADAMI

“Ben, Devleti de, Atatürk’ü de bu kadar iyi kavramış ve anlatmış birisini bilmiyorum.” MEMUR

Cesur bir kitap:  Asil Kan. Cesur bir yazar: Kazım Yurdakul. Değerini şimdi bilelim ve anlayalım.

ÖĞRETMEN

“Bu kitap devletimizin gideceği istikameti gösteriyor. Bir nevi yol haritası… Bugünden sonra kim iktidara talip olursa milletten çekeceği var. Eski söylemler bitti. Bir kez daha yüreğine kalemine sağlık hocam. Devletimizin ve milletimizin ufkunu açan sizin gibi keskin kalemlere çok ihtiyaç var; devam İnşallah.”

ESNAF

“Selamün Aleyküm hocam. Kitabınızı bitirdim. İlk defa Atatürk hakkında bir kitabı soluksuz okudum, ezberbozan lakabını sonuna kadar haketmişsiniz. Teoriniz gerçeğe en yakın görülebilecek tarzda yansıtılmış. Eksik kalan yerleri ve tarihleri devlet zamanı gelince tamam edecektir, fakat benim asıl meselem benim gibi bir okuyucu malesef ki sizin de bahsettiğiniz karşı kutuplaşma ve kızgınlığım yüzünden Atatürk hakkında gerçek bir araştırma içine girmemiş ve yine malesef ki Allah affetsin O’nun hakkında şimdiye kadar olumlu pek konuşmadım ve şu an dumura uğramış oldum. Başarılarınız daim olsun selam ve dua ile inşaallah.”

NAKLİYECİ

“Yıllardır yanmakta olan ve gün geçtikçe şiddetlenen yangına çok değerli bir hava filosunun yetişerek müdahaleye başlaması kadar değerli buluyorum ASİL KAN kitabınızı… Emeğiniz geleceğimize ışık olacak inşaallah.  Sevgi ve saygılarımla degerli Kazım Yurdakul hocam.”

EMEKLİ

“Türkiyenin geleceğine, toplumsal konsensusa, siyasi  kutuplaşmaları aza indirmeye  vesile olacağını düşündüğümüz  bu kıymetli eseri toplumumuza kazandırmış olmasından  dolayı Teşekkürlerimi bildirir muvaffakiyetler dilerim. Devlet ebed müddet.”

YÖNETİCİ

“Kazım Yurdakul Bey; astsubay oğluma aldım. Sizden feyz alıyor. Katkılarınız çok güzel yerlere ulaşıyor; emin olun.”

EMEKLİ

“Çok güzel işlenmiş. Konu tercihleri ve büyük resmin algılanış ve anlatılışı ve çizgi çok doğru…” ÇOK ÜST DÜZEY DEVLET ADAMI

“Altını çizmekten, bakkal defterine döndü.” ESNAF

“Olumsuz düşünenlerdendim, ben de. Kitabı okuduğumda, bütün bakışım değişti. Tüm sorularım cevaplandı. Hayatımda ilk kez bir kitabı ikinci kez okuyorum” EMEKLİ

“Bundan sonra Kâzım Yurdakul’un en sadık okuruyum”

İŞADAMI (ilk 100)

“Mükemmel olmuş…”

ÂLİM, ÜST DÜZEY DEVLET ADAMI

“Bu kitap, yaşadığımız, şu keskin dönüşüm sürecinde, yeniden kurulan medeniyet açısından, kesinlikle miladlardan biridir. Olmuştur. Hem de çok geniş ve derin bir olgusal algılayış ve kapsayışla… 400 sayfa gibi dar bir alanda, bu kadar geniş açı ile bu kadar çerçevesine tam oturmuş bir tablo yapmak, kolay iş değil.”

ÂLİM, ÜST DÜZEY DEVLET ADAMI

“Bu Kâzım Yurdakul kim? Onu benle bir tanıştırın, ben onun boynuna sarılacağım. Bu konu, bu tutarlılık, samimiyet ve dolulukta anlatılmadı hiç. Helal olsun. Allah, onun ayağına taş değdirmesin.”

İŞ ADAMI (İlk 500)

“Kaleminize, gönlünüze sağlık Saygıdeğer Hocam. Kitaptan bendeniz de müstefid oldum. Rabbim emeğinizi, şevk ve gayretinizi arttırsın. İnşaallah basireti bağlanmış olan kardeşlerimiz de önyargısız olarak istifade eder. Rabbim sizi, ailenizi ve bizleri Cennet’te Liva-ül Hamd sancağı altında haşr-u cem eylesin. Sağlıcakla kalın…”

ÖĞRETMEN

“Bitirmek üzereyim. Yüreğine sağlık. Haftaya, …. günü buluşalım, konuşalım. İlk defa bu kadar hem iç, hem dış tutarlılığı olan bir fotoğraf çıkartmışsın. Dil çok anlaşılır. Anlatım da, sindirmiişliğini gösteriyor.”

ÜST DÜZEY DEVLET ADAMI

“Ben, Türkiye”de insanların yanlış ya da muallak olarak algıladığı her konuyu, bu kadar ilmî, samimi, anlaşılır, tereddüt bırakmayan biçimde anlatan birini daha dinlemedim hayatımda (62 yıl). Bitmedi. Üstüne bu kadar, cesur; bir de üstüne cesur olduğu için hakiki; e hakiki olan 300 yıldır hayatımıza hiç uğratılmdığı için de sarsıcı bir adam tanımadım ben. Allah yollarını açsın Kâzım Yurdakul.”

İŞ ADAMI

“Şahane. Ancak böyle anlatılabilirdi.”

İŞ ADAMI, SPORCU, ENTELLEKTÜEL

“Ya birader sen yine naapmışsın ya! Vay be arkadaş. Diyemedim bir şey. Bulamadım. Anlatamadım. Sen hatırlat, virüs işi bitince; seni omzuma alıp Aşağı’da (Kadıköy) dolaştıracağım.”

ÂLİM, SANATKÂR

“Ben, bir ülkede, yüzbinlere “kesin gerçek” gibi kabul ettirilmiş fikir ve yorumların, bu kadar kolay, bu kadar kesin, “provakatör süprüntüsü” haline getirebildiğine rastlamadım hiç. Özellikle, Atatürk hakkında olumsuz düşünmeyen ben bile, bazı konular için, “Ya bunu da yapmış artık. Belli. Kesin. Böyle olmadığını kimse açıklayamaz. Hem hatası da olacak tabii!” dediğim konularda bile 2 sayfada, insanın fikri, tartışmasız olacak şekilde değişir mi. Alkışlıyorum gerçekten. Hem de ayakta!”

ZANAATKÂR

“Allah senden razı olsun. Rabbim senin gibi samimi ve akıllı vatanseverleri arttırsın inşallah! Allah bu omurgayı hepimizin evladına verebilmemizi nasip etain!” TURİZM İŞİ ADAMI

“Kitabı çalıştığım kitabevinden aldım;  yetmedi. Bir kuzene hediye aldım. Sadece alan kişiler değil bir çok aile fertlerimde okuyor tat alıyorlar yüreğine sağlık.” EMEKÇİ

“İsmim Kemal, yıllarca (yaşım 58) ismime küfür ettim! Allah beni affetsin. Rahmetli Atatürk de inşallah affetsin. Allah Kâzım Yurdakul’dan da razı olsun.”

İŞÇİ

“‘İlim’i ‘bilim’e hapseden Batı(l)’ın 1566’dan günümüze kadar süren gizli vesayet işgalini gözler önüne seren gerçeği, ASİL KAN kitabını okuyan biliyor.”

İŞADAMI

“Yazar’ı zaten, Devletimizin gerçeklerini ve bir kesime Sultanlarımızı, bir tarafa Atatürkümüzü anlattığı sayfası, sohbet videoları ve kitapları ile, durmadan, sabırla, anlatırken tanıdım. Böyle, içten, sadık, dimdik, çalıişkan, vicdanlı, hatip insanlarımızın, alimlerimizin, samatçılarımızın,  bürokrat ve siyasetçilerimizin çoğalması dileğiyle.”

İŞÇİ

“Yazarı ben yakından iyi tanırım. Yüreğini kılavuz etmiş,; ortaokuldan bu yana her kitabı okuması, her tür müziği dinlemesi, her ilme el atması, herkes ile iletişim kurması ile bilinmiş bir adam… 40. yaş güninden bu yana siyaset, tarih, uluslararası ilişkiler yazıyor. Yaşatılanlara rağmen, ne yolundan saptı, ne bezdi. Zaten, biz onu hep, samimiyeti ve ‘delilik’ derecesinde yiğitliği ile bildik hep. Bir ortak dostumuz, “Senden yok bu dünyada, sen uzaylısın!” derdi ona. Çok arkadaşının, öğrencisinin, okurunun bile, yani anası, kardeşi değil; daha yeni tanımış insanların bile ‘Allah, benim hayatımdan sana versin” dediği bir adamdır. Dinleyin bu adamı!”

HEKİM

“Asil Kan, bir kişinin değil tüm Türklerin başına nasıl çorap örüldüğünün gerçek anlatımıdır.Sağcı solcu, gerici ilerici,hain vatanseverlerin nasıl ince kurgularla ayrıştırıldığımızın hikayesi.Türk Oğlu düşmanını tanı.Dilerizki bu kitap ders müfredatlarına girer.Elinize kaleminize kalbinize sağlık Kazım Yurdakul Hocam.”

EMEKLİ

“Kalıplaşmış sorgulanmayan her bilgi, aynı zamanda başarı sağlanmış bir ALGI neticesini gösterir !.. Milletimiz hala tarihi sır perdesi aralanırken algının etkisinden kurtulamıyor !!

Zaman alacak yada hızlıca kabulleneceğiz, çünkü kanıta dayalı, sadece gerçekleri, zor olan bilgileri okuyacaksınız bu kitapta… CEVAPLAR !.. “ASİL KAN” DA…”

YÖNETİCİ

“Kâzım Yurdakul, Hocamız insanoğluna gerçek kanıtlarıyla yazılmış mükemmel bir kitap hediye etmiş, Ben Bir vatandaş olarak kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum, Bizlere doğruları gösterdiği için, Ellerine beynine sağlık hocam🙏🙏🙏Herkesin her vatandaşın okuması gereken bir kitap, doğrular için, kulaktan dolma değil, oku, oku birdaha’da kulaktan dolma yalan sallama 👋”

SANAYİCİ

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.